Dementor's Kiss

AnasayfaPortalSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Stark Assalon Chevalier

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Stark Assalon Chevalier
Kofti

Erkek Mesaj Sayısı : 1

Seviye
Rpg Gücü:
22/50  (22/50)

MesajKonu: Stark Assalon Chevalier   21/6/2010, 19:47

Okulların açılmasına 1 ay kalmıştı ama ben ne Hogwarts'a ilk defa ayak basacak olmanın zevkini yaşıyordum nede Paris'te olmaktan zevk alıyordum. Her şey ayrı ritimde gidiyordu sanki.. Klübe git , gel. İşte böyle olunca da insanın yataktan kalkıp yeni bir güne gözlerini açması kalmıyordu. Bunları düşünürken yüzümün acısıyla gözlerini açtmı. Malikanenin arka bahçesindeki beyaz pufların üzerinde hafif çarpılmış gibi görünen bedenimi hafifçe doğrultarak sağ kolumu gözlerime siper ettim.

"Hay lanet!"

Kavurucu güneşin altında ne kadar kaldığımdan hiç haberim yoktu. Bu farkındasızlığım yüzünden yüzüm acısından tahmin ettiğim kadarıyla 3. dereceden yanıklara dönmüştü. Yeni biçilmiş çimenin kokusu belirgin olmasa da burnuma çalınıyordu. Baygınlığın son reddesine gelmiş vücudumu zorlayarak ayağa kalktım, ayaklarımı sürüyerek kuzey koridoruna attım kendimi. Taş duvara cenneti bulmuş gibi sırtımı yasladım. Soğuktu. İçeriden Baptiste'in garip oyuncaklarının cızırtıları hafif hafif duyuluyordu. Kapıdan giren ve artık o kadar tehlikeli (!) olmayan yumuşak güneş ışığı yüzüme çarpıyordu.Gözlerimi kapamış öylece dinginliğin keyfini çıkarmaya çalışıyordum. Mermerde yankılanan sesi duyunca bunun çok sürmeyeceğini anladım. Gözlerimi açtım. Taş olmasna rağmen gayet düzgün şekilli olan duvarlardaki portrelerin bakışları sessiz bir şekilde benim üzerimde toplanmıştı, yine, doğal olarak. Hiç konuşmazlardı. Renk renk ipeklerden kıyafetler giymiş, şaşalı şapkalar takmış cadılar, siyah& beyaz peruklu büyücüler... Çoğu soylu franasız büyücü ailesi gibi bizim monarchlarımız da portlerinde sessizliklerini korurdu. Başımla belli belirsiz bir selam vererek çalışma odasına yöneldim. Tahmin ettiğim üzere, büyük meşe kapı kapalıydı. Hafifçe tıklattım ve bir cevap beklemeden içeri girdim. İçeride yanan birkaç kokulu mumun esansları birbirine karışmıştı. Manolya, çam ve köpük. "Köpük!" diye aklımdan geçirdim ve güldüm. Bu ne olduğunu bilemedikleri kokuya Baptiste'in taktığı isimdi. Şapşaldı, pembe duş perdeleri ve mavi baloncuklar akla getiriyordu, ama güzeldi. Annem her zamanki asaletiyle geniş masanın arkasında oturuyordu. Başını kaldırmadan önündeki kağıtlara bakmaya devam etti:

"Şu de Villelerden bıktım artık."

Bir tutam sarı saçı at kuyruğundan kurtulmuş ve omzuna düşmüştü. Belli ki bunaltıcı bir gün geçirmişti o da. Sahiden de şu de Villeler çok olmaya başlamışlardı. Geçmişte ortak olmalarının suyunu çıkarmışlardı artık. 1 yıl önce, artık yatırımdaki salaklıklarına babası dayanamamış ve ailenin ortak kararı üzerine bu ortaklık bitmişti. Mantıklı bir karardı, ama bu aile ona göre o kadar gurursuzdu ki kaldıramıyorlardı bu olayı. Daha sonra Eski yatırımlardaki açıkların üstüne gitmeye başlamışlardı. Bunun daha fazla böyle sürmeyeceği konusunda ne kadar emin olsa da artık bu kansızlarla uğraşılmasını ne ben istiyordum ne de diğerleri. Annemin siyah deri koltuğunun yanına doğru yaklaştım. Sol kolumu yavaşça boynuna doladım, yanağına hafif bir öpücük kondurdum ve kağıtlara göz gezdirmeye başladım.

"Merak etme, daha uzun sürmeyecek, sen de biliyorsun."

Dedim.İki çift mavi göz kağıttaki yazılara göz gezdirirken kapı çaldı. İnce dudaklarımın bir kenarı hafif şeytani bir gülümseme ile kıvrıldı. Yanımdan annemin sükunetli sesi:

"Girin."
Chelsea Quixie
Gryffindor III. Sınıf
Gryffindor III. Sınıf

Kadın Mesaj Sayısı : 404
En belirgin özelliği : Artık her özelliği belirgin :A
Savaş Tarafı : Onun tarafı belli kendi seçimi değil
RP partneri : Kevin
Kan Durumu : Melez.
Quidditch Konumu : Top atıcı.
Ruh Hali :

Seviye