Dementor's Kiss


 
AnasayfaPortalSSSAramaKayıt OlGiriş yap

 

jlauvodé #

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Jlauvodé Vasilissâ
Gryffindor I. Sınıf


Kadın Mesaj Sayısı : 23
Yaş : 118
Savaş Tarafı : Paul Gray.
Kan Durumu : Safkan.

Seviye
Rpg Gücü:
50/50  (50/50)

MesajKonu: jlauvodé #   19/4/2010, 17:11

Sadece biraz yalnızlık. Bu, en azından kafasını toparlamasına yardımcı olabilirdi. İçten içe yalnızlık duygusu sarmalamıştı artık onu. Bulunduğu bahçe de aynen onun gibi yalnız ve sessizdi. Bu da gayet iyiydi zira kimsenin olmaması ona daha da kalabalıkmış havası veriyordu. Zaten hiçbir zaman kalabalık yerlerde bulunmayı sevmemişti. Jlauvodé Ay’ın beyaz ışıklarının birkaç isyankar yaprak tarafından kesildiği patikada yavaşça ilerliyordu. Derin bir nefes alıp kafasını salladı. Sanki böyle yaptığında aklına takılı kalmış inatçı düşüncelerden sıyrılacaktı. O siyah kancalarıyla zihninin karanlık köşelerine tutunacaklar ve içindeki insanlığı emip bitireceklerdi.
Yere sertçe vurarak ayakları altında ezilen masum şeylerin acısından keyifleniyormuşçasına gülümsüyordu. Tabi ileride neler olacaktı, bu aklının ucundan bile geçmiyordu. Eldivenini çekiştirerek patikanın sonuna doğru geniş adımlar atmaya başladı. Biraz sonra orada olacaktı. Düşüncelerini paylaştığı ender varlıklardan birisine. Onun her oyuğu, onun her çatlağı ve onun her tarafında mutlaka bir anısı, dert kazanını andıran anıları vardı. İçeriye girdiğinde hepsi yeniden hatırlanmak için kafasına girmeye alışacaktı. Katedrali işte bu yüzden seviyordu. Ona yaptığı her çılgınlığı anlatıyordu. Bakalım bugün neleri yâd edeceklerdi eski bir sırada? Artık taş zemine gelmişti. Adımları sıklaşmıştı ve Jlauvodé kendinden geçmeye başlamıştı bile. Katedral tüm ihtişamıyla önünde yükseliyordu. Kafasını sola çevirip baktı: bir ağacın hışırtılı kıpırtısından sonra pencerelerden birisinin daha ışığı yerini ayın hükmüne bırakmış, okul karanlığa bürünmüştü. Artık tüm insan yapıtı varlıklar yok olmuştu gözünde. Aslına bakılırsa olmamıştı, St. Abigail Katedrali hâlâ zamana meydan okuyordu. İşte bu da en çekici özelliğiydi. Bu bilge yapı değil miydi ona sırlarını açmasına yardımcı olan?
Ağzından ve burnundan çıkan soluk renkli buhar kendisine gelmesine yardımcı olmuştu. Üzerinde gereksiz bir sürü çizik olan kapıyı hafifçe ittirdi ve geriye çekildi. Bunu her girişinde yapıyordu. Bu şüpheci ve paranoyak hâli yüzünden bir çok kez ayıplanmıştı. Jlauvodé hiçbir zaman bu ayıplamaları haklı görmemişti. Bu karakterinden gelen bir durumdu ve değiştirilmesi güçtü. Ama değişen tek şey babasıydı. Babası ne zaman onu tanıyabilmişti ki? Muhtemelen onu en çok tanıyan babası tarafından tutulmuş orta yaşlı dadısıydı.
Aklındakileri kapıyı kapattıktan sonra unutmuştu bile. Artık en yakın dostlarından birisinin yanındaydı. Onunla saatlerce sohbet edecekti ve yine sessizce kendisini dinlemesini keyifle izleyecekti. Dışarıdaki soğukla burası kıyaslandığında içerisini yeğliyordu haliyle. Montunu çıkarıp elinde sallandırırken giriş bölümündeki suskun banklara bakıyordu. Ay ışığının az da olsa içeriye girebildiği odada görebildiği nadir şeylerden birisi de başka bir bankın üzerindeki eşyalardı. Hemen onları didiklemeye başladı. Bu olanaksızdı. Tam da dertleşmeye ihtiyacı olduğu sırada bu dostunu başkasına kaptırmış olması imkansız görünüyordu ona. “St. Abigail, ihanet mi ettin bana?” dedi çatlakça. Sanki yanıt verecek bir şey varmış gibi etrafına bakındı. İleri mi gidiyordu yoksa tek çaresi bu muydu? Mantonun ceplerine bakındı kendine inanamayan bir merakla. Bir şey yoktu. Belki de birisi burada unutmuştu. Daha sonra da girişin ana bölmeye bağlandığı kısa bir geçide baktı. İçeride uzun, siyah saçlı bir kız, adını hatırlıyor gibiydi. V ile başlıyor olsa gerekti, aptalca hareketlerle ellerini sallayıp elindeki şişeyle dönüp duruyordu. Jlauvodé az önce kendisini duyup duymadığını merak etse de gölgenin kendinden geçmiş hâlini görünce bunun mümkün olmadığı kanısına vardı. Şu anda gayet meşguldü gölge bey ya da hanım. Abigail ise hiçbir belirti göstermeden onu izliyordu. Jlauvodé bu kişiyle bu sırdaşı için mücadele vermeye kararlıydı.
Gölgenin sahibinin adını şimdi hatırlamıştı. Elanesse adlı şu kendilerini bir şey bilen kişilerin bulunduğu gruptan birisiydi. Birkaç kez karşılaşmış olsalar da onun insan içindeki rahat hâli Jlauvodé'ye fena halde ters geliyordu. Kısacası sevmediği ya da doğrusunu söylemek gerekirse iğrendiği kişilerdendi fakat burada onun yalnız takılması da onu etkilemişti açıkçası.
Birkaç kırık mumun bulunduğu masalardan birisine yaklaştı ve eline gelen ilk mumu aldı. Cebinden bir çakmak çıkardı ve yaktı. Aklına sigara içmek gelse de yanına almamış olması gergin halini katmerlemişti. Hem Abigail ile anlaşmışlardı. Burada sigara içmeyecekti. Zaten sağlığına zararlı olduğunu biliyordu ama ondan vazgeçemezdi. Her çıkan dumanda kendisine ait bir şeyler buluyordu Jlauvodé. O dumanlar sıradan şeyler değildi. Kalbinin hemen yanından çıkıp geliyor ve onun duygularını dışa vuruyordu sessizce dalgalanırken.
Yavaş adımlarla eskiden dua edilen, günah çıkarılan ama şimdi dağınık ve toz katmanlarıyla örtülü sıraların arasında ilerliyordu. Ay, ışıklarını vitray boyalı ve pis olan camlardan içeriye sokuyor, bu toz katmanlarına hayat veriyordu. Elanesse’nin yanına beş-on adım kala durdu. Elindeki mumun ışığı bir ahenkle sallandı ve eski hâline geri döndü. Yaydığı ışık da duvarlarda sallandı ve durdu. Bir dehşet soluğu ve bir şişenin kırılışı tüm katedralde çınladı…

#başka bir sitede yaptığım rp'dir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Medivh Dearden
Yaratıcı & DM
Yaratıcı & DM


Erkek Mesaj Sayısı : 1648
Yaş : 35
En belirgin özelliği : Beynini yüzdesel kullanmaması.
Ruh Hali :

Seviye
Rpg Gücü:
50/50  (50/50)

MesajKonu: Geri: jlauvodé #   21/4/2010, 22:37

50.
_________________
` If I kissed you,
would you cherish that moment?
` If I needed to scream,
would you do it with me?
` If I hugged you,
would you never let go?
` If I needed to go,
would you come with me?
` If I fell for you,
would you catch me?
or just let me hit the pavement?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek

jlauvodé #

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Dementor's Kiss :: Son Dönem :: Rpg Kutusu Arşiv -
Yetkinforum.com | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Haberleşme | Suistimalı göstermek | Ücretsiz blog