Dementor's Kiss

AnasayfaPortalSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Albus Trancer

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Albus Trancer
Kofti

Erkek Mesaj Sayısı : 1

Seviye
Rpg Gücü:
26/50  (26/50)

MesajKonu: Albus Trancer   13/4/2010, 11:55

Çok güneşli bir gündü. Güneş gözünüzü açmamanız için elinden gelen bütün çabayı sergiliyordu sanki. Hogwarts fazlasıyla sıcaktı. Şamarcı Söğüt iyice yeşillere bürünmüş, ona zarar vermeye çalışan öğrencilere iyi bir ders veriyordu. Albus K.S.K.S dersinden Göl Kenarına inip Feci Yorucu Büyücülük Sınavları için notlarını gözden geçirmeyi düşünüyordu. Göl Kenarına varmadan önce kenarda kendinden bir kaç dönem küçük olduklarını tahmin ettiği Gryffindor'lularla Slytherin'liler tartışıyorlardı. Albus yanlarından geçerken Slytherin'li bir öğrencinin asasına davrandığını fark etti. Hemen asasına davrandı. "Expelliarmus" Öğrenciler bir anda şaşkına dönmüşlerdi. Ne Slytherin'li çocuktan böle bir hamle bekliyorlardı ne de kenardan geçen birinden bu kadar hızlı bir cevap. "Silahsız kişilere asa çekmemenizi öğretemediler mi daha size?" Arkadan hızlı adımların seslerini duydu ve Albus'un hiç sevmediği ama çok tanıdık gelen bir ses geldi. "Sana da kendinden küçük birine asa çekmemen gerektiğini öğretememişler."

Tabi ya Albus'un kendi döneminden Lisa'dan başkası değildi bu sesin sahibi. Asasını çekmiş Albus'un önüne doğru yönelmişti. Lisa'nın gelişiyle Slytherin'li öğrencilerin yüzüne bir sırıtma yerleşmişti. Çünkü Lisa Karanlık Sanatlarda artık okulda ki öğrencilerle değil öğretmenler yarışıyordu. Hatta bir çoğundan daha fazla lanet bildiğine dair asasını ortaya koyabilirdi Albus. Okulda yaptığı düellolarda hiç bir zaman yenilmek bir tarafa zarar bile almadığı söylenirdi hep. Bütün bu özellikleri bir yana kim ne derse desin okul en çekici kızlarından biriydi aynı zamanda. Simsiyah uzun saçları ve rengini hiç bir zaman keşfedemeyeceğiniz derinlikte ki gözleriyle temasa geçmek herkesin harcı değildir."Hadi Albus böyle boş boş bakınarak mutlak sonu geciktiremeyiz. Hem birazdan kardeşin Gabriella'yla buluşucam onu bekletmek istemem. Onun gibi bir dostum olduğuna hep sevinmişimdir. Bana bu kadar çok benzeyen." Gabriella Albus'un kardeşlerinden biri, Albus çok çocuklu Trancer ailesinin tek erkek çocuğu ve kız kardeşlerine çok düşkün en büyüğü. Gabriella'da ondan bir kaç yaş küçüktü ve Slytherin'de okuyordu. Kız kardeşinin adının geçmesi Albus'u gerçekten sinirlendirdi."Gabriella'nın hiç bir zaman sana benzemedeğini ikimizde biliyoruz. Evet o da bir Slytherin ama o asla senin gibi bir öl... olmayacak" Lisa Albus'un konuşmasında takılması sonucunda sinsi sinsi gülümsedi."Albus güldürme beni adından bile korktuğun mevkiler hakkında çeneni kapalı tutmayı öğrenemiyecek misin?"

Artık Lisa'nın sabrı taşmıştı. Onunda zayıf noktası buydu. Tepkilerini ölçemiyordu. Albus onun dikkatsizce saldırmasını sağlayarak kurtulma şansını bir nebze olsun arttırmıştı. Lisa etrafa dengesizce lanetler savuruyordu. Etrafta ki öğrenciler dağılmıştı. Albus karşısında ki kişi her ne kadar kendinden güçlü de olsa bir bayan olduğu için karşılık vermemekte kararlıydı. Zaten karşılık verme kararı alsaydı bugün her şey daha farklı olabilirdi. Sadece kendini savunmakta bile zorluk çekiyordu. Bir aralık Gabriella'nın sesini duyduğunu sandı Albus o anda Lisa bağırdı. "Çekil git abinin yanına Gabriella hatta ben yardım edeyim." Lisa cümlesini bitirdiği anda asasından çıkan bir sersemletme büyüsü Gabriella'yı hazırlıksız yakaladı.Artık iş çığrından çıkmıştı. Anlaşılan Lisa'da öyle düşünüyordu.
"Artık bitirelim mi Albus 'Sersemlet'.... Ama Prof. Stravoy siz. Ben yanlış..."

Albus tamamen kendini savunmaya odaklanmışken Lisa'nın kontrolsüz büyüsü bir gürültü duyup orayı teftiş etmeye gelen Prof. Stravoy'u vurdu. Bir anda ortalık kalabalıklaştı. Odasından çıkıp müdür geldiğinde Lisa herşeyi itiraf etmeye hazırlanırken Albus atıldı "Özür dilerim. Ben yaptım Profesör tamamen kontrolsüzlğüümden kaynaklanıyor." Albus neden böyle davrandığını bilmiyordu. Belki de bir büyünün etkisi altındaydı. Ancak o günden sonra Lisa ile aralarında bambaşka bir ilişki gelişti.
Arya Discordia
Kıdemli Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 310
En belirgin özelliği : Creative power of a Goddess
Ruh Hali :

Seviye
Rpg Gücü:
50/50  (50/50)

MesajKonu: Geri: Albus Trancer   13/4/2010, 16:46

Betimleme 6/15
Akıcılık 7/10
Yazım/İmla 3/5 * "-ki" ve "-de" ekleri.