Dementor's Kiss

AnasayfaPortalSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Sheila Katniss Everdeen

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
Sheila Katniss Everdeen
Seherbaz Bürosu

Kadın Mesaj Sayısı : 62
En belirgin özelliği : anime-manga time!!! :D
Savaş Tarafı : ZAY
Kan Durumu : MELEZ
Quidditch Konumu : tribün Very Happy
Ruh Hali :

Seviye
Rpg Gücü:
38/50  (38/50)

MesajKonu: Sheila Katniss Everdeen   18/7/2009, 19:09

Tam Adı: Sheila Katniss Everdeen
Lakabı: She, Kat, Nissy
Yaşı: 20
Kan:Melez
Patronusu: kar kaplanı
Kökeni:(baba tarafından) Amerika-Pensilvanyalı mugglelar, (anne tarafı) İtalya-Venedikli safkan büyücüler
Dilleri: İngilizce, İtalyanca, Fransızca, Türkçe Wink
Mesleği: Seherbaz
Savaş Tarafı:ZAY

Fiziksel Portresi:

Sheila'nın annesinden aldığı açık mavi gözleri, -kendine göre biraz fazla- dolgun dudakları vardır. Saçları aslında kahverengi ve dalgalıdır ama onları sarıya boyatmıştır. zayıf bir kız olmasına karşı toplu bir yüzü vardır. İnsanlar onu gülümserken görmeye alışıktır. açık tenlidir. ve düzgün bir vizyonu vardır.

İcon:

Sheila Kimdir? Nedir, Ne Değildir?

Sheila çekingen bir kızdır. insanlarla -çoğunlukla- iyi geçinir. sessizliği pek çok şeye tercih eder. mutlu biridir, hayata olumlu yönden bakar. Biraz inatçıdır. Çoğunlukla kafasına buyruk hareket eder ve bu başkalarını -kendi üzerinde söz sahibi olanlar- rahatsız eder. sıkı bir disiplinle eğitim görmüştür. Gerektiğinder sert ve cesur olmasını bilir. Savaş yanlısı biri değildir. Bir piskopat veya mazoşist de değildir. xD Sıradan ve ortalama biridir. Fedakardır. İnsanları kırmayı pek sevmez ve bunun olmaması için uğraşır. Ölüm korkusu yoktur (yani ölmeyi tabii ki istemiyor ama eğer canını vermesi gerekirse bunu yapabileceğini o da biliyor). Atılgan ve cesurdur. insanları sever. herkesin -hemen hemen herkesin- ikinci bir şansı olduğuna inanır Wink

Geçmişim:

(Sheila'nın ağzından)

10 Ağustos 1989 yılında -her insan gibi dünyada doğdum. Annem safkan bir büyücü ailesinden geliyordu. Ailesi Ölüm Yiyenler ile doluydu. O ise, yoldaşlık üyesi olan bir şifacıydı. Babam ise safkan bir muggledı. Beş yaşına kadar güzel bir hayat sürdüm. Annem, babam ve ben... Ama sonradan herşey değişti.
O günü öyle net hatırlıyorum ki... Evimize aniden gelen o Ölüm Yiyen'i, anneme isabet eden o parlak ışığı hala unutamıyorum. Annem benim gözlerim önünde öldürülmüştü. Savaş karşıtı bir kadındı oysaki. Beni ve Muggle kocasını korumak adına kendi hayatını feda etmişti. Bizi kurtaran ise, ani bir şekilde meydana çıkan dayım olmuştu. O günden sonra bana, büyü hakkındaki herşeyi dayım göstermişti. Bana hep yardımcı olmuştu. Sert ve sık suratlı bir adamdı. Ama ben onun yalnızca bundan ibaret bir insan olmadığını biliyorum. Onun şatosunda da uzun zaman geçirdim.
Daha sonra babam Charlie, Margeret adında bir muggle ile evlendi. Tüm kötü kalpli üvey annelerin aksine o, melek gibi biri. Bir kızları bile var. Adı Silvia olan bu ufaklığı çok seviyorum. Silvia, trollerle oyun oynayan, devleri koruyucu kahraman ilan eden bir kız. Yine de onların yaşamı -olması gerektiği gibi sıradan. Muggleların arasındaki yaşamımın yanı sıra Ölüm Yiyen dayım beni büyücüler hakkındada yeterince bilgi sahibi yapmıştı. O iyi bir adamdı. Ama ben on altı yaşımdayken öldürüldü. Onu kim öldürdü bilmiyorum. (bu hala bir sır) tek bildiğim bunu yapanın bir Ölüm Yiyen olduğu. Bu da Ölüm Yiyenlere karşı olan öfkemi her geçen gün körüklüyor. Zamanla büyüdüm. Okulu bitirip seherbaz oldum. Şimdi annem gibi, yoldaşlığın bir üyesiyim. Bununla gurur duyuyorum. Savaşı sevmesemde bir gün hayatımı mahveden o kişilerden intikamımı alıcağıma inanıyorum.
[/size]

Yakın Aile Üyeleri Hakkında Bilgi:
Emily Eva (Cutting) Everdeen: Emily 1968 yılında İtalya'da doğdu. Safkan bir büyücüydü. Ailesi Ölüm Yiyenlerle doluydu. Erkek kardeşi de on dokuz yaşına gelince onlara katıldı. Ama Emily onlara benzemiyordu. Savaş karşıtı, iyiliksever bir kızdı. Bu nedenle ailesinin yanından ayrıldı. Şifacı oldu. Yirmi yaşına gelince bir muggle ile evlendi. Küçük bir kızı oldu. Yoldaşlık üyesiydi ve onlara çok yardımı dokunmuştu. Yirmi altı yaşındayken Ölüm Yiyenler peşine düştü. 1993 yılının, bir kış akşamı öldürüldü.
Charlie Everdeen: 1965 yılında Pensilvanya'da dünyaya geldi. Onuncu yaş doğum gününde babasını bir trafik kazasında kaybetti. Yirmi üç yaşına gelene kadar gayet sıradan bir yaşam sürdü. Yirmi üç yaşında emily adında genç bir kadınla tanıştı ve onun bir cadı olduğunu öğrendi. Bir sonraki sene evlendiler. Sheila adında bir kızları oldu. 1993 yılının o lanetli akşamı karısını kaybetti. Kızıyla birlikte Pensilvanya'ya taşındı. Beş sene sonra yeniden evlendi. İkinci bir kızı oldu. Melez bir cadı olan kızı dışında gayet sıradan bir hayat sürüyor.
Margeret (Ravim) Everdeen: 1967 yılında doğdu. Geçmişi hakkında Sheila da pek bir şey bilmiyor. Bir mimar ve işinde çok iyi. Sevgi dolu, muhteşem bir kadın. Ailesiyle birlikte Pelsinvanya'da yaşıyor.
Silvia Everdeen: 1998 yılında Pelsinvanya'da doğdu. Annesinin tam bir kopyası. Yarı-üvey ablası hariç, gayet sıradan bir yaşantısı var. O da, ablası gibi bir cadı olmak istiyor. Meraklı ve korkusuz tavırlarıyla ablasının başını hep belaya sokuyor.
Stephan Cutting: 1970 yılında doğdu. Ailesi servet sahibi, büyük bir aileydi. Ailesinin yolunda gitti ve bir Ölüm Yiyen oldu. Voldemort'un büyük takipçilerinden biriydi. Ailesine karşı çıkan ablasını yıllarca görmedi. Yıllar sonra ablasının öldürüleceğini öğrenince, sevgisi görevinden önce geldi ve onu kurtarmaya gitti. Yetişemedi.. Ama ablasının kızını ve -kendine göre zavallı- muggle kocasını kurtarmıştı. O günden sonra yeğeniyle ilgilenmeyi kendine görev bildi. Zamanla yeğenine karşı sevgisi büyüdü. onu büyük bir titizlikle yetiştirdi. 2004 yılında gizemli bir biçimde öldürüldü.

Sevdiğim Şeyler:
Bana karşı özel bir kin beslemeyen, beim hayatımı mahvetmemiş olan herkes ve herşeyi seviyorum Smile

[size=18]
Sevmediğim Şeyler:
[/size]Kin
Ölüm Yiyenler
Yalan
böcekler xD
benim bilmediğim sırlar
Yalnızlık
Aşağılanmak

En son Sheila Katniss Everdeen tarafından 20/7/2009, 14:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 8 kere değiştirildi
Sheila Katniss Everdeen
Seherbaz Bürosu

Ruh Hali :

Seviye
Rpg Gücü:
38/50  (38/50)

MesajKonu: Geri: Sheila Katniss Everdeen   18/7/2009, 19:23

Yakınlar:

[size=9]
Arkadaşlar:

[En Sevdiklerim]
[Değer Verdiklerim]
[yakın arkadaşlarım]
[iş ortaklarım]

Benden Küçük Olanlar:
[ailemden biri gibi gördüklerim]
[çok sevdikleirm]
[başka kişiler sayesinde tanıdığım]
[yalnızca birkaç kez gördüklerim]
[yeni tanıştıklarım]

Akrabalarım:
[uzak akrabalarım]

Düşmanlarım:
[azılı düşmanlarım]
[yalnızca sevmediklerim]
[yalnızca beni sevmeyenler]

Aşklar:
[sevgilim]
[bana aşık olanlar]
[benim aşık olduklarım]
[benden hoşlananlar]
[benim hoşlandıklarım]

[eski aşklarım]

diğer:
[yalnızca birkaç kez gördüklerim]
[bana çok yardımı dokunan kişiler]
[benim çok yardımım dokunduğu kişiler]

[ortak tanıdıklarımız olanlar]

++++++++++++++++++++++
İcon:
Katılmak istediğim bölüm:
Kurgu:
++++++++++++++++++++++

( kurgu zorunlu değil ama olsa süper olur Very Happy )
Sachi N. Lia Uzumaki
Müzisyen

Kadın Mesaj Sayısı : 619
En belirgin özelliği : Cesareti.
Savaş Tarafı : Zümrüdü Anka Yoldaşlığı
RP partneri : Yok.
Kan Durumu : Safkan.
Quidditch Konumu : -
Asa : Friendly Braveness~
Ruh Hali :

Seviye
Rpg Gücü:
47/50  (47/50)

MesajKonu: Geri: Sheila Katniss Everdeen   19/7/2009, 14:14

Patronus'un Unicorn olarak kabul edilmedi, onu editlemen kendin için daha iyi olur Smile
http://dementorskiss.rpg-boards.com/karakter-kartlary-f164/sachi
Sheila Katniss Everdeen
Seherbaz Bürosu

Ruh Hali :

Seviye
Rpg Gücü:
38/50  (38/50)